Joukkue

Kellokosken Alun miesten salibandyjoukkue 2019-2020

1   Sami Stedt  mv.

2   Arttu Jalava

4   Aleksi Kokkonen

5   Miro Takkinen

8   Patrick Tanner

9   Iiro Ronkainen

10 Mikko Puranen  C

11 Joona Tanner  A

12 Eetu Rikka

13 Eemi Tanner  

14 Atte Virtanen

20 Joona Haapanen

22 Eetu Rainio

23 Teemu Koski

24 Arttu Purhonen

50 Marko Tuunainen

57 Anton Kopiloff

72 Sami Santaluoto

78 Teemu Vanhanen  A

80 Dani Rinnetmäki  mv.

81 Ossian Väisänen

83 Markus Sirkka

87 Samu Hyväoja

89 Joona Keijonen

90 Antti Elomaa  mv.

99 Rasmus Pyykkö

 

Joukkueenjohtaja: Teemu Vanhanen 

Valmentaja: Tomi Tanner, Eetu Rikka

 

KelA SB kiittää tukijoitaan kaudelle 2019-2020:

Taitorakennus Harri Lehtola Oy,  Firesafe Finland Oy, Järvenpään Auto-Arita Oy, Firecon Group Oy, Exilight Oy, Akkupojat, Oy Hedengren Security Ab

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kellokosken Alun miesten salibandyjoukkue 2018-2019

1   Dani Rinnetmäki  mv.

4   Aleksi Kokkonen

7   Jani Sundström

9   Iiro Ronkainen

10 Mikko Puranen

11 Joona Tanner  C

12 Eetu Rikka

13 Eemi Tanner  A

14 Atte Virtanen

16 Lassi Juurinen

22 Eetu Rainio

23 Teemu Koski

44 Jouni Olsen

68 Mikael Suomi

78 Teemu Vanhanen  A

83 Markus Sirkka

99 Joona Haapanen

Sami Santaluoto

Samu Hyväoja

Joona Keijonen

Petri Kontinen

Rasmus Mattila

Arttu Purhonen

Patrick Tanner

Toni Salokorpi

Aku Winberg

 

Joukkueenjohtaja: Teemu Vanhanen 

Valmentaja: Tomi Tanner

 

KelA SB kiittää tukijoitaan kaudelle 2018-2019:

LK Systems Oy, Taitorakennus Harri Lehtola Oy, Keski-Uudenmaan Osuuspankki, EFS Fire Oy, Intersport Järvenpää, Pekkaniska Oy, Elotec Finland Oy, Firesafe Finland Oy, Firecon Group Oy, Mainio Print Oy, Akkupojat, Exilight Oy

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kellokosken Alun miesten salibandyjoukkue 2017-2018

1   Dani Rinnetmäki  mv.

2   Juho Maunu

4   Aleksi Kokkonen

6   Jan Laakso

7   Jani Sundström

8   Rasmus Pyykkö

9   Iiro Ronkainen

10 Mikko Puranen

11 Joona Tanner  C

12 Eetu Rikka

13 Eemi Tanner  A

14 Atte Virtanen

16 Lassi Juurinen

22 Eetu Rainio

23 Teemu Koski

44 Jouni Olsen

50 Waltteri Koivu

68 Mikael Suomi

78 Teemu Vanhanen  A

83 Markus Sirkka

89 Mikko Maula

99 Joona Haapanen

 

Joukkueenjohtaja: Teemu Vanhanen 

Valmentaja: Tomi Tanner

 

KelA SB kiittää tukijoitaan kaudelle 2017-2018:

Taitorakennus Harri Lehtola Oy, Steni Finland Oy, Lihatukku Harri Tamminen Oy, Keski-Uudenmaan Osuuspankki, Firecon Group Oy, Kidde Finland Oy, EFS Fire Oy, LVI-Urakointi Paavola Oy, Intersport Järvenpää

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kellokosken Alun miesten salibandyjoukkue 2016-2017

1   Dani Rinnetmäki  mv.

2   Juho Maunu

4   Aleksi Kokkonen

5   Jasu-Matti Lindvall

6   Jan Laakso

7   Jani Sundström

8   Rasmus Pyykkö

9   Iiro Ronkainen

10 Lari Mäkinen

11 Joona Tanner  A

12 Mikko Maula  (varamv.)

13 Eemi Tanner

14 Paul Kainulainen

16 Lassi Juurinen

22 Eetu Rainio

23 Teemu Koski

24 Santeri Loukusa

44 Jouni Olsen

50 Timi Rinne

68 Mikael Suomi

78 Teemu Vanhanen  C

83 Markus Sirkka

89 Ville-Mikko Pietikäinen

99 Joona Haapanen

 

Joukkueenjohtaja: Teemu Vanhanen 

Valmentaja: Tomi Tanner

Toimihenkilö: Petri Kontinen

 

KelA SB kiittää tukijoitaan kaudelle 2016-2017:

Autohuolto M. Suomi, Ventoniemi Oy, Rentokil Initial Oy, Fox Center, Ravintola Patovahti, K-Supermarket Kellokoski, Keski-Uudenmaan Osuuspankki, Kivivasara, VIP-Sähkö, Kuljetus Jäkälä, Intersport Järvenpää, Kuntosali Takomo, XO Ristinolla Kirkkonummi, Väinö-Kaarina Koti, Inconse, Koskikello

------------------------------------------------------------

 

Kellokosken Alun miesten salibandyjoukkue 2015-2016

1   Dani Rinnetmäki  mv.

2   Juho Maunu

4   Teemu Sarvamaa  C

5   Juho Martikainen

6   Jan Laakso

7   Jani Sundström

9   Waltteri Koivu

10 Benjam Louhelainen

11 Joona Tanner  A

12 Mikko Maula  mv.

13 Eemi Tanner

14 Paul Kainulainen

16 Lassi Juurinen

22 Eetu Rainio

23 Teemu Koski

24 Santeri Loukusa

68 Mikael Suomi

72 Eetu Teerioja

78 Teemu Vanhanen  A

83 Petri Kontinen

89 Niko Naaramo

99 Joona Haapanen

 

Joukkueenjohtaja: Teemu Vanhanen 

Valmentaja: Tomi Tanner